Co bude, Brno? Město dnes spustilo nový web představující významné projekty.

Co bude, Brno? Město dnes spustilo nový web představující významné projekty.

Co bude, Brno? Na tuto otázku odpovídají dnes spuštěné webové stránky města Brna cobude.brno.cz a reklamní kampaň, jejíž součástí je i tramvaj dopravního podniku, kterou zdobí fotografie vodojemů na Žlutém kopci. Brňané si také užijí hledání kuliček.

Na portálu https://cobude.brno.cz/ je aktuálně představováno 34 projektů. „Cílem je moderní formou, přehledně a na jednom místě seznámit veřejnost s významnými stavbami a rozvojovými záměry. Především s tím, co Brnu přinesou, v jaké fázi přípravy nebo realizace se nacházejí, jak i kdy budou dokončené a samozřejmě jak budou vypadat. Důraz je kladen na interakci. Návštěvníci webu mají možnost pokládat dotazy prostřednictvím formuláře nebo reagovat v anketách, které budou průběžně vyhodnocovány a budou i pro nás sloužit jako cenná zpětná vazba,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Nová platforma v souladu se svým zaměřením odkazuje na další aktivity města, které se z různých úhlů věnují jeho rozvoji. Jde o strategii #Brno2050, Brněnskou metropolitní oblast, aplikaci s mapou staveb v Brně nebo o participativní rozpočet.

Reklamní kampaň, která spuštění nového webu provází, je naplánována standardním způsobem. Využívá venkovní velkoplošnou reklamu, on-line prostředí i prostor v tištěných médiích a potrvá s různou intenzitou po celý rok. „Primárně kampaň stavíme na pěti klíčových projektech, které reprezentují rozvoj města v různých oblastech. Jedná se o multifunkční halu u brněnského výstaviště, Janáčkovo kulturní centrum, budování protipovodňových opatření, velký městský okruh a vodojemy na Žlutém kopci. Tato památka bude navíc hodně viditelná, protože tramvaj polepená snímky unikátních podzemních prostor bude po Brně jezdit po celý rok,“ upřesnila primátorka Markéta Vaňková. Stránky https://cobude.brno.cz/ nahrazují již technicky i graficky zastaralý web kopemezabrno.cz, který bude po nutné úpravě sloužit výhradně k informování veřejnosti o dopravních omezeních a uzavírkách. Cena reklamní kampaně vyšla zhruba na 1,2 milionu bez DPH.

V kampani také dojde na populární skleněné kuličky, tentokrát se stylizovaným otazníkem, který je součástí loga komunikační platformy Co bude, Brno? „Ode dneška až do konce února budou jednou denně, vždy v 11 hodin, vypadávat z časostroje na náměstí Svobody. A Brňané si také užijí jejich hledání po Brně. Naplánovali jsme pět termínů, konkrétně jde o 3., 5., 10., 12. a 17. února. Střídají se tak čtvrtky a soboty, protože některá z míst, kam bude nutné se vydat, jsou celkem rozlehlá. Víkendy mají kouzlo i v tom, že je možné spojit pátrání po kuličkách s příjemnou rodinnou vycházkou. Konkrétní lokalitu, kde je zrovna pět kuliček poschováváno, zveřejníme spolu s nápovědou vždy ten den v 11 hodin na oficiálním profilu města na Facebooku,“ doplnila uvolněná zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Zdroj informací

Statutární město Brno a eMoravia.cz

Datum

3. února 2022

DoporučujemeFacebook

Page generated in 1.3152 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál