Trať Olomouc - Uničov - Šumperk: Zpoždění vlaků způsobuje zabezpečovací systém

Trať Olomouc - Uničov - Šumperk: Zpoždění vlaků způsobuje zabezpečovací systém

Cestující na trati Olomouc – Uničov – Šumperk se v posledních dnech častěji potýkají se zpožděním spojů, či jejich úplného odřeknutí. Komplikace způsobuje výpadek zabezpečovacího zařízení ETCS na trati, ale v menší míře i poruchy vlaků. Olomoucký kraj situaci aktivně řeší.

„Cestující jsou nespokojení, a já je chápu. Mají nárok na bezpečnou, pohodlnou a hlavně včasnou dopravu. Za vzniklé potíže, i když nejsou zaviněné krajem, se jim omlouvám a zároveň ujišťuji, že se situaci snažíme vyřešit co nejrychleji,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Problémy na této trati trvají delší dobu. Měsíčně docházelo z důvodu výpadku zabezpečovače přibližně ke třiceti zásahům do jízd vlaků. Nejkritičtější byl poslední říjnový den, kdy dopravce odřekl celkem patnáct vlakových spojů. Nespokojenost cestujících se zvyšovala hlavně v souvislosti s neinformovaností o aktuální situaci ze strany dopravce a správce železniční infrastruktury.

„Zabezpečovací systém je v pilotním režimu, a to z toho důvodu, aby se všechny nedostatky vyladily. Nespolehlivost systému ETCS už řeší zástupci železničních subjektů v republice. Jakmile závadu vyřešíme, trasa z Olomouce do Šumperka bude jedna z nejbezpečnějších tratí v Česku,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Zdroj informací

Olomoucký kraj a eMoravia.cz
Foto: Olomoucký kraj

Datum

9. listopadu 2023

Page generated in 1.2202 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál